+ -

8

gru

Publikacja pokonferencyjna - Czerwiec 2014 r.

Przedstawiamy Państwu kolejną monografię tematyczną, która odbyła się w czerwcu tego roku w Poznaniu. Książka ukaże się w oficjalnej sprzedaży od stycznia 2015 roku i będzie do nabycia zarówno bezpośrednio od wydawcy (Fundacja na rzecz Czystej Energii) jak i w wybranych księgarniach.

Monografia "Europejski Wymiar Bezpieczeństwa Energetycznego a Ochrona Środowiska" to zbiór zagadnień związanych zarówno z edukacją, technologią, ochroną środowiska, gospodarką, logistyką oraz Energiewende i polityką dotyczącą bezpieczeństwa energetycznego.  

Hasło „Europejski wymiar bezpieczeństwa energetycznego” nie ma swojej literatury przedmiotu, nie znalazło dotąd też swego odzwierciedlenia w publicystyce, jest jednak rozpoznawalne i czytelne. Zawartość merytoryczna jego treści nie nasuwa wątpliwości. Mieści się w niej idea, a zarazem przesłanie dotyczące takiego gospodarowania energią, w którym determinantem są nie tylko rosnące potrzeby konsumpcyjne, lecz także troska o środowisko naturalne. Polska ze swą gospodarką opartą na węglu staje przed szeregiem poważnych wyzwań. Silna pozycja lobby górniczego w gremiach rządowych, niezliczone  i aktywne organizacje związkowe działające w tej branży, tworzenie przez elektrownie i kopalnie koncernów to jedynie jedne z wielu elementów, które bardziej niż trudno wkomponować w wizję Europy jutra. Sztandarowe argumenty wspomnianych grup nacisku, czyli bezpieczeństwo energetyczne i koszty społeczne, stoją według ich przedstawicieli w opozycji wobec racji przedkładanych przez ekologów. Zajmowana pozycja, posiadana władza oraz dysponowane środki grup interesów powiązanych z konwencjonalną tj. opartą na „polskim złocie” energetyką, skutecznie tłamszą wszelkie inicjatywy gospodarcze mające na celu odejście od forsowanych koncepcji rodem z czasów Gierkowskich. Jedynym obszarem prowadzenia dyskursu o przyszłości energetyki w Polsce i na świecie pozostają środowiska naukowe. Z tym większą przyjemnością przedstawiamy Państwu rezultat dociekań prowadzonych przez badaczy z kilkunastu niezależnych od siebie ośrodków akademickich. Obejmują one niemal pełen zakres dziedzin i dyscyplin składających się na „bezpieczeństwo energetyczne” w jego „europejskim wymiarze”. Dotyczą bowiem problematyki: technicznej, przyrodniczej, ekonomicznej, społecznej, humanistycznej, a więc każdego elementu, który mieści się w zakresie treści obu wspomnianych pojęć.
 

spis treści i wstęp pdf.png

Ok�adka.jpg

ISBN: 978-83-64541-02-5

Wydawnictwo: Fundacja na rzecz Czystej Energii

Ilość stron: 970

Okładka: miękka

Rok wydania: 2014

Cena: 60 złotych brutto

Koszt wysłania 1 egzemplarza (Poczta Polska) 7,30 zł

 

Książki dostępne w następujących księgarniach:

  1. Księgarnia Ekonomiczna Kazimierz Leki - http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/

  2. Motyleksiazkowe.pl Beata Motyl - http://www.motyleksiazkowe.pl/

 

Sugerowana cena w księgarniach 60 złotych brutto.

 

Zamówienia indywidualne oraz hurtowe prosimy składać na adres e-mail: biuro@fundacjaenergia.pl


Komentarze

Nie ma komentarzy


Dodaj komentarz