O fundacji

Fundacja na rzecz Czystej Energii (FNCE) jest organizacją pozarządową (not for profit), która działa w sektorze Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) oraz Ochrony Środowiska.

Naszym głównym założeniem jest wspieranie wszystkich działań ekologicznych mających na celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery.

Nasza misja

Jesteśmy po to aby pomóc :

• Inwestować w zieloną energię, która pozwala znacznie ograniczyć koszty ogrzewania i energii elektrycznej chroniąc przy tym środowisko naturalne;
  • Modernizować infrastrukturę techniczną o najnowsze rozwiązania ekologiczne i Odnawialne Źródła Energii;
  • Skutecznie i efektywnie pozyskać i wykorzystać odpowiednie instrumenty finansowe podczas modernizacji czy budowie nowej infrastruktury;
  • Wykorzystać do codziennego życia to co dało nam środowisko naturalne - wiatr, wodę, słońce oraz ziemię;
  • Budować świadomość społeczną poprzez odpowiednią edukację w celu wskazania odpowiedniego kierunku rozwoju inwestycji bezpiecznego dla środowiska naturalnego.

"Współpracujemy i pomagamy społecznościom lokalnym zarówno osobom fizycznym jak i wspólnotom mieszkaniowym, przedsiębiorcom i gospodarstwom rolnym, samorządom terytorialnym i innym jednostkom budżetowym, uczelniom oraz innym organizacjom pozarządowym, którym zależy na ochronie środowiska inwestując w zieloną energię"