Fundacja na Rzecz Czystej energii kieruje się zasadami etyki opartymi na wytycznych COPE – Committee on Publication Ethics (Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej). Stosowanie ich w procesie wydawniczym Fundacji ma na celu eliminację nieuczciwości i nierzetelności naukowej. Tekst musi mieć charakter naukowy. Kryterium to z definicji wyklucza teksty, które nie są zgodne z prawem oraz naruszają godność osób trzecich.
Przygotowywane do wydania przekazy muszą być oryginalne, a prawa autorskie do nich nie mogą budzić wątpliwości. Fundacja kładzie akcent na poszanowania prawa autorskiego i praw majątkowych do publikowanych przez nią utworów. Każdy przedłożony do wydania tekst przed pracami redakcyjnymi weryfikowany jest programem antyplagiatowym (m.in. Anty-plagiat 1.0.0.6) Dotyczy to tak tekstów polsko jak i obcojęzycznych.
Dbamy by utwory, które zamierzamy wydać były oryginalne i niepublikowane w znaczącej części czy całości wcześniej. Nie godzimy się na stosowanie praktyk określanych mianem ghost authorship i guest authorship, które to pomijają udział współtwórców bądź wskazują autorstwo osób nie mających udziału w powstaniu danego utworu.
Fundacja na Rzecz Czystej Energii wymaga by zgłaszany tekst do publikacji posiadał jasno sprecyzowane autorstwo na każdym z etapów powstania dzieła. W przypadku tekstu zawierającego materiał ilustracyjny bezwzględnie wymagane jest wskazanie jego źródła i praw do publikacji. Fundacja zachowuje sobie prawo do podejmowania ostatecznej decyzji dotyczącej publikacji materiału ilustracyjnego.
Wymagamy od autorów informacji o uzyskanych źródłach wsparcia z jakich korzystał autor podczas prac nad dziełem. Fundacja na rzecz Czystej Energii zapewnia swym autorom i współpracownikom poufność i bezpieczeństwo przetwarzanych danych i informacji.
Fundacja na Rzecz Czystej Energii publikuje jedynie książki o problematyce energetycznej oraz o tematyce związanej z ochroną środowiska.
Teksty nie mogą: naruszać czyichkolwiek uczuć religijnych, nawoływać do nienawiści, zawierać akcenty ksenofobiczne bądź rasistowskie.
Polityka Fundacji na Rzecz Czystej Energii i regulacje statutowe nie pozwalają na propagowanie treści kwestionujących konieczność racjonalnego gospodarowania energią i zasobami naturalnymi oraz dbałości o środowisko.