+ -

1

sty

Tropiciele Cząstek Stałych

Ruszyła kampania edukacyjna „Tropiciele Cząstek Stałych”.
Jej celem jest informowanie o negatywnym wpływie cząstek stałych na ludzkie zdrowie  i środowisko naturalne. Organizatorem kampanii jest Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE).

Fundacja na rzecz Czystej Energii objęła patronat jako partner w kampanii edukacyjnej.

Kampania informacyjno-edukacyjna „Tropiciele Cząstek Stałych” ma na celu zmianę świadomości osób ogrzewających domy węglem i drewnem odnośnie zanieczyszczeń, jakie powstają w rezultacie spalania tych paliw. Chodzi przede wszystkim o cząstki stałe – pył zawieszony, którego obecność w powietrzu jest szkodliwa dla środowiska i dla ludzkiego zdrowia. Dodatkowo kampania promuje niskoemisyjne sposoby ogrzewania jako zdrową i bezpieczną alternatywę dla spalania węgla i drewna. W ramach inicjatywy działa dedykowana strona internetowa, na której znajdują się informacje o cząstkach stałych, ich wpływie na zdrowie i środowisko oraz o bieżących działaniach związanych z kampanią:

Tropiciele CS.png

http://www.tropicieleczastekstalych.pl/

 

Organizatorem kampanii jest Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE), działające na rzecz nowoczesnych źródeł energii i zwiększania dostępu do nich, w szczególności na obszarach wiejskich. Szczegóły znajdują się na stronie:

logo FREE.png

http://www.forumfree.pl/

 

Kampania edukacyjna potrwa od stycznia
do grudnia 2014 roku.

 

Partnerzy akcji: